Enter the English version
تسجيل الدخول إلى النسخة العربية
 • ۱۶
  آذر

  تشخیص ودرمانهای به موقع Sepsis و DVT

     

  ترومبوز سیاهرگهای وریدهای عمقی (DVT)چیست ؟

  ایجاد لخته یا التهاب در سیاهرگهای عمقی پا را ترومبوز سیاهرگهای عمقی پا گویند. علائم: ورم پا، به صورتیکه با نگاه و اندازه گیری، نامتقارن بودن هر دو پا مشخص شود، اختلال در حرکت اندام مبتلا، حساسیت در لمس و درد و تب خفیف، قرمزی و کبودی ساق پا، برجستگی رگهای سطحی پا، در صورت حرکت لخته به سمت سرخرگهای ریه و انسداد آنها علائمی مثل تنگی نفس، درد قفسه سینه و خلط خونی نیز بروز می کند. عوامل موثر در ایجاد لخته: سه عامل مهم وجود دارد که بنظر می رسد برای ایجاد لخته در سیاهرگهای عمقی پا حداقل ۲ عامل باید وجود داشته باشد:
  • رکود وریدی: در زمان کاهش جریان خون دیده می شود مثل بی حرکتی طولانی مدت اندام ها ( پروازهای هوایی طولانی مدت).
  • صدمه به دیواره رگ: صدمه باعث ایجاد محلی برای تشکیل لخته می شود مثل: ضربه مستقیم به رگ در شکستگی های استخوانی (شکستگی لگن و ران) و واریس.
  • افزایش انعقادپذیری خون: باعث تشکیل لخته می گردد و این مورد در افرادی که بطور ناگهانی داروهای ضد انعقاد
  مطالعه بیشتر
 • ۱۶
  آذر

  درمان سریع پارگی رحم

  گزارش عملهای موفق جراحی زنان ( دو مورد پارگی رحم)

  *خانمی ۴۰ ساله سزارین تکراری چهارم به صورت اورژانسی به بیمارستان مراجعه و رحم پاره شده بود و جنین داخل شکم بود که به صورت اورژانسی جراحی توسط متخصص زنان و زایمان انجام و رحم بیمار حفظ و ترمیم شد و بیمار با حال عمومی خوب ترخیص گردید. * خانمی ۴۲ ساله با حاملگی سوم بدلیل انجام زایمان طبیعی بعد از سزارین از قزوین به این مرکز مراجعه کرده بود که در هنگام مراجعه جنین مرده و رحم بیمار پاره شده بود. که بلافاصله عمل جراحی توسط  متخصص زنان و زایمان انجام و رحم ترمیم شد و بیمار با سلامت کامل ترخیص گردید.

   

  مطالعه بیشتر
 • ۱۶
  آذر

  مزایای زایمان طبیعی

  مادروپدرگرامی:

  اولین انتظار هر خانواده ای اینست که فرزندشان در سلامت کامل به دنیا بیاید. پژوهش های گسترده گویای این  مطلب است که زایمان طبیعی تا حد زیادی این خواسته والدین را تامین می کند و نه تنها برای نوزاد بلکه برای مادر هم به عنوان یکی از سالم ترین گزینه های زایمان محسوب میشود . به علاوه آمار و ارقام حاکی از آن هستند که میزان مرگ و میر مادر و نوزاد در زایمان طبیعی به  مراتب پایین  تر از سایر شیوه های زایمان است.زایمان به سه مرحله کلی تقسیم می شود. مرحله اول : که دردهای زایمانی شروع شده و پیشرفت می کند تا رحم آماده خروج نوزاد  شود. مرحله دوم :  که در آن خروج نوزاد و تولد  اتفاق می افتد. مرحله سوم : که جفت خارج می شود. زایمان یک امر فیزیولوژیک و کاملا  طبیعی است که بر اساس پاره ای فعالیتها و تغییرات منظم طبیعی که خود به خود انجام می شود، شروع می گردد. با مراقبت های دوران بارداری می توان بسیاری از موارد خطرناک برای مادر و جنین را تشخیص داد و به موقع برای حفظ
  مطالعه بیشتر
 • ۱۶
  آذر

  درمان DKA و آمبولی ریه پس از زایمان

  آمبولی ریه

  تعریف : به انسداد پایه ی یک یا چند شاخه از شریان ریوی به دلیل ترومبوز اطلاق می شود.

  این ترومبوز از محل دیگر در سیستم وریدی یا سمت راست قلب منشاء گرفته است و تبادل گاز در بافت ریوی با عروق مسدود شده دچارنقص می شود.

  آمبولی ریه اختلال همراه با:

  ۱-      تروما، جراحی (اورتوپدی، شکمی وسیع، لگن، تناسلی ) ‏

  ۲-      حاملگی

  ۳-      استفاده از داروهای ضدبارداری خوراکی

  ۴-      نارسایی احتقانی قلب  در سن بالاتر از ۵۰ سال

  ۵-      وضعیت انعقادی شدید

  ۶-      بی حرکتی طولانی

  تظاهرات بالینی:

  ۱-      دیس پنه (علامت شایع)

  ۲-       تاکی پنه (بیشترین علامت تکرار شونده)

  ۳-       درد سینه متداوال (درد ناگهانی شروع شده  و ماهیت پلورتیک داشته از زیر استرنوم شروع و شبیه درد آنژین صدری است).‏

  ۴-      تب،تارکیکاردی، سرفه، تعریق،همومپتزی، سیانور، شوک، مرگ ناگهانی .‏

  ۵-       آمبولی های متعددکوچک در شریان ریوی انتهایی سبب ایجاد نشانه های برونکو پنومونی یا نارسایی میشوند.‏

  ارزشیابی تشخیص

  ۱-      اسکن تهویه ـ پرفیوژن

  ۲-      آنژیوگرافی

  ۳-      رادیوگرافی

  ۴-      الکتروگاردیوگرافی(‏EKG‏) تاکیکاردی تغییرات فاصله ‏‎ PR‎و موج ‏T‏

  ۵-      مطالعات عروق

  مطالعه بیشتر
 • ۱۶
  آذر

  تشخیص سریع و ارجاع جهت درمان بیماری قلبی مادرزادی

  بیماری قلبی مادرزادی رایج‌ترین نوع نقص تولد در میان نوزادان است. این اتفاق در حدود هشت تا از ۱۰۰۰ نوزاد رخ می‌دهد. با توجه به مرکز کنترل بیماری آمریکا، نقص‌های مادرزادی قلبی حدود ۱ % از تولدها یا تقریباً ۴۰۰۰۰ نوزاد در هر سال در آمریکا را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. حدود ۲۵ درصد از نقص‌های مادرزادی قلبی، حیاتی هستند. CHDs ها جزو بیماری‌های مادرزادی اصلی هستند که منجر به مرگ نوزادان می‌شوند. پیشرفت‌ها در پزشکی، نرخ زنده ماندن نوزادان را به ۸۵ % افزایش داده‌اند. متخصصان پزشکی اظهار می‌کنند که اغلب CHDs مزمن هستند بنابراین حتی اگر منجر به مرگ کودک نشود، بقیه عمر نوزاد با این بیماری می‌گذرد. شدت بیماری به این بستگی دارد که چه بخشی از قلب تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد. انواع مختلف بیماری های مادرزادی قلبی در نوزادان شامل :
  نقص دیواره دهلیزی (ASD): یک حفره یا دهانه کوچک در غشا وجود دارد که آتریا را جدا می‌کند و در قسمت‌های فوقانی قلب قرار دارند. این منجر به اختلاط خون اکسیژن‌دار می‌شود. نقص دیواره
  مطالعه بیشتر
 • ۱۶
  آذر

  Yas sepid specialized hospital

     

  Yas sepid specialized hospital with capacity of 54 beds is offering a wide range of surgical and non-surgical cosmetic treatments and explore the most effective option for you, so that your dream can become a reality and you can get on with your life with renewed vigor, confidence and comfort. The team at Yas specialized hospital offer a wealth of expertise in a wide range of treatments including but not limiting to: jaw and face, nose, eyelids, breast and abdomen, bone implants, knee and gynecological, general and orthopedic surgeries.

  Our Tehran-based practice, located in Keshavarz Boulevard, was founded by world class surgeons who set out to combine the very latest operating techniques with many years of experience, offering the best surgical and aesthetic outcomes. Above all, Yas specialized hospital is pride on delivering patient satisfaction and natural looking results you can be proud of.

  The service we offer is caring, confidential and respectful. We understand first-hand the needs international patients are likely to have, including communicating in conversational English.

  www.yassepidhospital.com

  info@yassepidhospital.com

  ipd@yassepidhospital.com

  pdf
  مطالعه بیشتر
 • ۱۶
  آذر

  برگزاری جشن به مناسبت روز جهانی شکوفه های نارس

  گزارش برگزاری جشن به مناسبت روز جهانی شکوفه های نارس :

  -در تاریخ ۹۸/۸/۲۶ مصادف با ۱۷ نوامبر به مناسبت روز جهانی شکوفه های نارس ، مادرانی که در این مرکز زایمان زودرس داشتند به همراه فرزندشان دعوت شدند. - در زمان افتتاحیه جشن پس ازخوشامد گویی مترون و کارشناس مسئول شیردهی بیمارستان ،‌آقای دکتر قنبری ( متخصص اطفال ) در مورد آموزشهای پیشگیری از زایمان زودرس ، اصول شیردهی ، تماس پوستی و مراقبت تکاملی نوزاد در آموزشهای قبل از زایمان مطالب خود را بیان نمودند و درانتها به سئولات مادران پاسخ داده شد .پس از پذیرایی به مادران نمونه جوائزی نیز داده شد و ویزیت و مشاوره رایگان توسط متخصص اطفال انجام شد. [foogallery id="3025"]
  مطالعه بیشتر
 • ۰۸
  آبان

  انجام اولین جراحی ایمپلنت استخوانی در ایران

  به نام خدا افرادی که دارای قطع عضو می باشند در حال حاضر در کشورمان از پروتزهای رایج سوکت دار استفاده می کنند.این پروتزها دارای یک سری مشکلات می باشند که از جمله آنها وزن سنگین پروتزها و انرژی بسیار زیادی که از افراد قطع عضو گرفته می شود و همچنین به علت تغییرات در محل استامپ مجبور به تعویض سوکت پروتز هر چند وقت می گردد.یکی از مهم ترین مشکلات پروژه سوکت دار عفونت محل استامپ که بسیار آزار دهنده است و باعث می گردد بیمار از استفاده این نوع پروتز خود داری نماید و همچنین افراد زیادی هستند که به علت کوتاهی بیش از حد عضو باقی مانده قادر به استفاده از این نوع پروتز نمی باشند.با استفاده از ایده ایمپلنت دندان،ایمپلنت داخل استخوان بزرگ برای اولین بار در یک جوان ۲۴ ساله که در اثر تصادف قطع عضو شده بود و به علت عفونت محل استامپ قادر به استفاده از پروتز سوکت دار نبود.در دو مرحله انجام داده شد بدین صورت که ابتدا ایمپلنت در داخل استخوان کاشته شد و پس از طی یک دوره ۴۵ روزه
  مطالعه بیشتر
 • ۲۴
  فروردین

  عمل جراحی مجدد CDگذاری و کیفوپلاستی

  عمل کیفوپلاستی چیست؟

  کیفوپلاستی در ۱۹۹۰ بر روی مهره هایی که به شدت کوبیده شده بودند، به منظور بازگرداندن ساختار و ارتفاع اولیه تنه مهره گسترش یافت و Limberman در سال ۲۰۰۱، اولین گزارش از استفاده از روش کیفوپلاستی را داد.

  کیفوپلاستی یک تکنیک کم تهاجمی پیشرفته با مزایای بیش از ورتبروپلاستی نظیر خطرات کمتر ناشی از سیمان، اکستراوزیشن ترمیم بهتر ارتفاع ستون مهره ها و بیومکانیک نخاع است که شامل ایجاد یک حفره در مرکز تنه مهره ای بوسیله Bone tamp یا بالون قابل اتساع است که از طریق سوزن وارد مهره شده تا ارتفاع مهره را افزایش دهد و با متسع کردن بالون به صورت نظری ارتفاع تنه مهره ای را بازگردانده سپس سیمان به درون آن تزریق می گردد البته با فشار کنترل شده و بسیار کمتر نسبت به ورتبروپلاستی انجام می گردد. این روش فیکس کردن شکستگی می تواند ارتفاع از دست رفته و طول Sagital را جبران کند به طوری که بتواند انتقال وزن از یک مهره به مهره دیگر را انجام دهد. PMMA مورد استفاده در کیفوپلاستی نسبت به ورتبروپلاستی می
  مطالعه بیشتر
 • 1-300x231.jpg
  ۲۳
  فروردین

  انجام CPR موفق نوزاد( احیای قلبی ریوی)

  گزارش موارد درمان شده موفق بیمارستان در بخش NICU)  بخش مراقتبهای ویژه نوزادان)

  در مهر ماه سال ۹۷ نوزاد رسیده با وزن ۴۱۰۰ گرم از بیمارستان دیگر بدلیل سندرم (نشانگان بیماری) دیسترس تنفسی شدید پذیرش شده بود . نوزاد در زمان ورود به بخش همراه پرسنل آن بیمارستان و با داشتن وسیله کمک تنفسی ، بدون علائم حیاتی با سطح اکسیژن خون کمتر از ۲۵ % بود که بلافاصله توسط متخصص اطفال لوله گذاری تنفسی انجام و احیای قلبی ریوی نوزاد توسط اعضای تیم انجام شد و تحت مراقبتهای ویژه تخصصی (NICU ) قرار داشت و پس از گذشت یک هفته نوزاد با حال عمومی خوب ترخیص شد. پیگیریهای پس از ترخیص به صورت مستمر انجام شد و بدون هیچ گونه عارضه مغزی و چشمی و ریوی و می باشد .
  مطالعه بیشتر
 • 1
 • 2
CLOSE
CLOSE
sem, ipsum Sed Aenean dapibus tempus