۱۱
اسفند

جراحی تومور مغز

تومور مغزی رشد یک توده غیرطبیعی در مغز است که امکان دارد خوش خیم یا بدخیم باشد سرعت رشد تومور های مغزی میتواند متفاوت باشد؛سرعت رشد و همچنین محل تومور مغزی تعیین کننده آن است که چگونه عملکرد سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار میدهد درمان تومور مغزی بستگی به نوع و اندازه و محل ایجاد آن دارد.
انواع تومور مغز شامل :نوروم آکوستیک-استروسیتوما-متاستاز مغزی-کارسینوما-گلیوبلاستوما-تومور های امبریونال-گلیوما-مدولوبلاستوما-منینگیوما-تومور های مغزی کودکان-مننژبوم-و تومور های هیپوفیز
علائم تومورشامل: شروع جدید یا تغییر در الگوی سر درد ها-سر درد هایی که به تدریج بیشتر و شدیدتر میشود.-حالت های تهوع یا استفراغ های بی دلیل-مشکلات بینایی مانند:بینایی تار یا دو بینی یا از دست دادن دید محیطی-از دست دادن تدریجی لمس یا حرکت در یک دست یا پا-مشکل در کنترل و عدم تعادل-مشکلات گفتاری-سر در گمی در امور روزمره-تغییر شخصیتی یا رفتاری-تشنج، بویژه در کسانی که سابقه تشنج ندارند-مشکلات شنوایی می باشد.
درمان های رایج طب مدرن برای درمان تومور مغزیشامل جراحی ، پرتو درمانی یا تشعشع درمانی رادیوتراپی، شیمی درمانی و درمان دارویی می باشد.
گزارش کیس جراحی بیمارستان یاس سپید
آقای ۶۱ ساله مبتلا به تومور مغزی با علائم مشکلات تعادلی و سرگیجه با تشخیص کرانیوفارنژیوما و سابقه فشارخون بالا توسط جناب آقای دکتر جباری متخصص جراحی مغز و اعصاب مورد عمل جراحی موفقیت آمیز قرار گرفته و با مراقبتهای کامل بدون عارضه و با حال عمومی خوب ترخیص گردید. عکس و فیلم موجود از نحوه عمل جراحی این بیمار می¬باشد.